ارسال رایگان برای خریدهای بالاتر از ده میلیون تومان!
با ما در تماس باشید 02634414239 02632404136

کالای تقلبی نخرید

تشخیص کالای لوازم خانگی اصلی از تقلبی

این روزها به دلیل گران شدن کالای خانگی خارجی و پایین آمدن قدرت خرید مردم، بازار فروش لوازم خانگی تقلبی نسبت به گذشته پر رونق‌تر شده است و ممکن است تشخیص کالای اصلی از تقلبی دشوار باشد. برخی افراد ترجیح می‌دهند با پرداخت مبلغی کمتر این محصولات تقلبی و بی کیفیت را خریداری کنند. اما در این میان افراد سودجوی بسیاری هم هستند که محصولات تقلبی خود را به اسم جنس اصل و با قیمتی بالا به افراد می‌فروشند. به همین دلیل لازم است هر شخصی قبل از خرید لوازم خانگی و آشپزخانه مورد نیاز خود، از تفاوت میان اجناس اصل و بدل به خوبی آگاه باشد.

بهترین راه حل جستجوی نام و مدل محصول در اینترنت و مشاهده تصاویر محصول مورد نظر در فروشگاه های اینترنتی لوازم خانگی معتبر است. اما قبل از این کار باید بدانید به چه مواردی توجه کنید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم با ارائه بهترین راهکارها به شما عزیزان کمک کنیم تا به راحتی کالای خانگی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید.

چگونه لوازم خانگی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

برند محصول

راه حل اول توجه به  نام برند است که باید به طور صحیح نوشته شده باشد. مانند برند تفال که بر روی کالای اصل به صورت Tefal نوشته می شود ولی بر روی کالاهای خانگی تقلبی ممکن است به اشکال دیگری مانند Tefal و… نوشته شود.

در حال حاضر برندهای معروفی مانند بوش، کنوود و فیلیپس انواع تقلبی آنها بسیار زیاد شده است.

مثلا در برندهایی مانند بوش، کنوود و فیلیپس آبمیوه‌گیری های چندکاره وجود ندارد و این برندها غذاساز یا آبمیوه‌گیری‌های تک کاره دارند. بنابراین آبمیوه‌گیری‌های چندکاره با این برندها دیدید، مطمئن باشید که تقلبی هستند.

کارتن دستگاه

از دیگر روش‌های تشخیص کالای اصل از تقلبی بررسی کارتن دستگاه است چون اجناس اصل و تقلبی در اغلب موارد از این نظر با هم تفاوت دارند.

تشخیص کالای تقلبی از اصل

قالب و کیفیت اجناس

کالاهای اصل و تقلبی از نظر قالب و کیفیت دارای تفاوت‌های چشمگیری هستند که با کمی دقت می‌توانید آنها را تشخیص دهید.  به طور مثال جاروبرقی اصل بوش دارای قالب متفاوتی نسبت به مدل‌های بدل آن ‌دارد، کیسه‌های داخلی در جاروبرقی اصل بوش یکبار مصرف است در صورتی که جاروبرقی بوش تقلبی ممکن است دارای کیسه‌های دائمی باشد. همچنین نام برند بر روی جاروبرقی‌های اصلی بوش کاملا حک شده اما در انواع تقلبی چسبیده شده و به راحتی توسط دست قابل جدا شدن است

برای تشخیص اتوی تقلبی بوش از اصل هم می‌توانید به کفه اتو نگاه کنید تا از اصل بودن اتو اطمینان یابید، همچنین دکمه اتوی اصل از نظر کیفیت و ظاهر با اتوی تقلبی تفاوت دارد.

مدل و مشخصات فنی دستگاه

مورد آخری که از طریق آن می‌توانید کالای اصلی را از تقلبی تشخیص دهید، مدل و مشخصات فنی دستگاه است. می‌توانید مدل یا کد موجود بر روی دستگاه و جعبه را چک کنید تا از اصل بودن محصول خود مطمئن شوید. برای چک کردن این مورد می توانید از سایت های لوازم خانگی معتبر کمک بگیرید.

Made In China نشانه تقلبی بودن کالاست؟

خیر Made In China  یا هر کشور دیگری نشانه تقلبی بودن آن کالا نیست.

کیسه‌های جاروبرقی

به طور مثال جاروبرقی‌های اروپایی اصل معمولا کیسه‌های یکبار مصرف دارند و در صورت دائمی بودن می‌تواند نشانه تقلبی بودن جنس باشد. برای مشاهده ویدئوی آموزشی در رابطه با جاروبرقی‌ها می‌توانید به پیج اینستاگرام مراجعه کنید.